Kuidas säästa elektrit – globaalsed optimeerimistehnikad ja saladused igaks päevaks

Tee rahalise maksevõimeni algab pisiasjadest, õpetavad need, kes on selle maksevõime saavutanud. Üksikute rikaste inimeste pealtnäha kurioossetest harjumustest liiguvad legendid: vaid kõige tagasihoidlikumatesse kauplustesse riietunud Henry Ford lõi oma harjumused maailmakuulsa kaupluseketi asutaja, kes reisis kogu elu ühistranspordis pensionäripiletiga. ettevõtte kontseptsioon. Võib-olla on idee leidmine, kuidas elektrit säästa või üldiselt kommunaalmaksete pealt kokku hoida, esimene samm rikkaks saamise saladuse leidmiseks? Igal juhul aitavad need lihtsad saladused säästa kuni kolmandiku pere eelarvest.

Elamispinna globaalne optimeerimine energia säästmiseks

Elektrienergia säästmist planeerides saate oma kodu ja elu eelnevalt korraldada nii, et loobute tarbetutest ja põhimõteteta kuludest. Neile, kes on arvestid juba soetanud ja kapitaalremonti teinud, pole need näpunäited tõenäoliselt asjakohased. Aga kui korteri ost on alles planeeritud ja tulevasel omanikul on valida, saab mõne punkti ette arvutada.

Korteri ja akende asukoht

Miski ei võimalda teil elektrit nii palju säästa kui loodusliku valguse ja soojuse rohkus. Sellised tingimused pakuvad aknad ja rõdud vaatega päikesepoolsele küljele. Seetõttu on "lõunapoolsed" korterid kinnisvaraturul mõnevõrra kallimad. Kuid need kulud tasuvad end ära koos intressidega: võimalus kunstliku valgustuse sisselülitamiseks isegi pool tundi hiljem annab, nagu on lihtne arvutada, kuni 2% kulude vähenemist. Arvestades, et selline ruum soojeneb kiiremini ning toataimed ja akvaariumid vajavad vähem lisavalgustust, võite seda arvu ohutult tõsta 5% -ni.

Samuti loeb valitud objekti kõrgus: kitsaste tänavate esimesed korrused on suletud naabermajadega. Päikeseloojangul ja päikesetõusul, kui ülemised astmed on veel ideaalselt valgustatud, on esimestel tasanditel ja soklites juba pime. Seega, kui te ei soovi kulutada raha peaaegu ööpäevaringselt sisse lülitatud lühtrile ja säästa elektrit, on mõttekas mõelda keskmistele korrustele, mis on ka elamise mõttes mugavamad.

Kui räägime soojust säästvatest võtetest, siis on soovitatav loobuda nurgakorteritest ja kaare kohal asuvatest tubadest.

Pööningute ja tekiehitiste omanikud peavad küttekehade eest enam maksma. Välised sissepääsud on reeglina ka rohkem ventileeritavad ehk vajavad lisakütet.

Akende ja rõdude kaunistamine

Kui korteri enda vahetamine soovi tõttu makse numbrit vähendada on jama, siis on remondil energiasäästuteguriga täiesti võimalik arvestada. Esiteks puudutab see akende ja rõdude paigutust. Ja selles küsimuses on ökonoomsus medal, millel on kaks külge. Odava ja ebakvaliteetse topeltklaasiga akna ostmine toob kaasa vajaduse kasutada küttekeha kogu külma perioodi vältel. Raamid peavad olema mitmekambrilised, klaas - paksud. Kuid valguse läbilaskvuse vähenemine mängib vastu – tehisallikate harvemaks kasutamiseks on vaja loomulikku valgust. Sellest lähtuvalt peaksid raamid olema võimalikult kitsad ja klaas peaks katma maksimaalselt. Unistus on panoraamaknad, kui ruumi paigutus ja pindala võimaldavad sellist arhitektuurilist viimistlust.

säästa raha elektri pealt

Ja rõdu, lodža ja ruum ise, kui see pole piisavalt isoleeritud, tuleb hoolikalt isoleerida. Vaht- või mineraalvillarulli ostukulu tasub end ära juba esimesel külmal talvel.

Tuleb kohe märkida, et probleem ei piirdu ainult laiade akende olemasoluga, need tuleb siiski varustada funktsionaalsusega. Raamide valimisel peate keskenduma mudelile, mis aitab teil ruumi kiiresti värskendada ja õhutada, kuid mitte muuta seda külmaks. Kardinate või ruloode valikul eelistatakse osalise ja mittetäieliku pimendamise võimalusega komplekte. See on kas vaadet kattev kerge tüll ja tihedad seinavaibad või lahtikäivad Jaapani lõuendid. Nii saate luua intiimse atmosfääri mitte lambivalli sisse lülitades, vaid osaliselt kattes avaused.

Ruumi kaunistamine

Kummalisel kombel mõjutab ümberkujundus otseselt idee elluviimise edukust, et säästa vajalikke ressursse. Kui seinte jaoks on valitud heledad värvid, peate lampe harvemini kasutama. Pehme mööbel loob soojuse ja mugavuse tunde, terasest ja sinised toonid aga tekitavad alateadlikult külmatunde. Tooli peale teki viskamine, mis on ühtlasi ka suurejooneline aksessuaar, vähendab soovi küttekeha sisse lülitada.

Kõige soojemad toonid - karamell, "piimaga kohv", vanill isegi kõlab soojendavalt. Selliste värvidega ruumi kaunistamine seintest tekstiilideni vähendab tõesti valgus- ja soojusseadmete koormust.

Nipid elektri säästmiseks

Kui põlispesa kardinaalne ümberkorraldamine nõuab siiski aega ja vaeva, siis üksikud võtted, mis võimaldavad elektrit säästa, saab hetkega kasutusele võtta. Ja kui kõik need saladused kokku võtta, võib elektrienergia säästmine olla veel 5–7%:

 1. LED- ja LED-lambid vähendavad tõesti loenduri pöörlemiskiirust. Lisaks tuleb neid vahetada palju harvemini kui hõõglampe.
 2. Liikumisandurid ja aeglaselt tuhmuvad dimmerid on praktiline viis mitte kasutada valgust seal, kus seda pole vaja. Need ei lase teil lambipirni unustada ja põlema jätta.
 3. Prožektorite paigaldamine eluaseme ja tsoneerimise põhipiirkondadesse võimaldab teil mitte lülitada valgust kogu ruumis sisse, kui see on vajalik, näiteks toolide kohal. Lauavalgustid, lambid ja põrandavalgustid kaunistavad ruumi ja võimaldavad mitmelööpalist lühtrit mitte asjatult põletada.
 4. Mitme lambi või tasemega lühtri jaoks peate hargnema mitmeks võtmeks. Seega saate sisse lülitada ainult osa seadmest, kui pole vaja eredat valgustust.
 5. Kõik kasutatud elektriseadmed peavad läbima rangeima kontrolli ka ostuhetkel. Energiatõhusate seadmete klass on tähistatud kui A, AA, AAA. Väike juurdehindlus, mida sellised seadmed tootjalt saavad, tasub end ära esimesel kasutusaastal.
 6. Üldjuhul peaksite keelduma vanadest elektriseadmetest, eriti veekeetjatest ja küttekehadest, samuti toruteleritest ja triikraudadest. Need seadmed tarbivad sõna otseses mõttes elektrit. Uuenduslike disainide järgi valmistatud uued mudelid on palju nutikamad ja energiasäästlikumad. Need säästavad energiat ja nende kasutamise naudingut saab tuua ka kasumisse.
 7. Soojust peegeldavad ekraanid, mida saate isegi fooliumist ja papist ise valmistada, suurendavad tõsiselt radiaatorite ja küttekehade efektiivsust. Sellise plaatina asetamine seadmete taha võimaldab sellel harvemini sisse lülituda.
 8. Osalise laadimisega mudelid (pesumasinad), üksikute segmentide (külmik ja sügavkülmik) autonoomne töö, arvutite ja sülearvutite puhkerežiimid säästavad raha, kui omanik neid funktsioone õigesti kasutab.
 9. Hea seadme ostmisest ei piisa, seda tuleb õigesti kasutada. Tühikäigul kütmine ja seadme "valmis" hoidmine on kõige jultunumad vargad. Kellad pesumasinas, mikrolaineahjus, pliidis ja isegi külmikus pole peaaegu üldse vajalikud. Ja kui külmkappi ei saa välja lülitada, siis "rippuvad" pesumasin ja kohvimasin ausalt öeldes asjata pistikupesa küljes. Kõigi seadmete lahtiühendamine enne väljaminekut on hea tava, kuid see võtab aega. Väljumine - spetsiaalsed pistikud, millel on tavaline võrgust lahtiühendamise nupp. Just temale tuleks usaldada kogu köögi elektriarhitektuuri väljalülitamise kohustus.
 10. Eraldi tasub mainida külmikut kui peamist elektritarbijat köögis. 2-liikmelise pere jaoks tohutu kappi ostmise vajaduse puudumisest kirjutati korduvalt. See vähendab ka riiulitele kadunud toodete väljaviskamise tõenäosust. Kuid ka külmiku asukoht säästab elektrit: kui see akust eemale viia, väheneb tarbimine ligi 10%. Sama säästu annab ka harjumus sooja toitu külmkappi mitte panna. Talvel saab rõdu jahutusfunktsioonidega suurepäraselt hakkama.

Üks tõhusamaid viise elektrienergia säästmiseks on kahetariifse arvesti paigaldamine. Koos viitkäivituse funktsioonidega sööb see seade samade toimingute eest 2 korda vähem raha. Pesu- ja nõudepesumasinad, leivamasinad ja multikeetjad võivad töötada öösel. Kasumliku tegutsemise periood on 23: 00-07: 00 hommikul.

Need, kes kasutavad korteris gaasipliidi asemel elektripliiti, peaksid lisaks selgitama, kas neil on õigus saada elektritarbimise eest soodustusi. Vaesed ja sotsiaalselt kaitsetud kodanikud peaksid esitama samu küsimusi sotsiaalkaitseteenistustele. Statistika järgi pole iga 4. abisaaja oma õigustest teadlik.

Kus sent säästab rubla - säästame elektrit

Paljud inimesed suhtuvad energia säästmise nõuannetesse skeptiliselt. Bilansi arvutamisel sajavad vastuväited, et kõik need võtted annavad lõpuks väikese summa, mis enamiku kodanike jaoks on täiesti kriitikavaba. Ettepanekute peale telefonidest laadijaid välja tõmmata kostab publik naerdes. Kuid sellised arvutused viidi läbi väikeses korteris, kus oli ainult kaks elanikku. Lihtne on arvutada, et iga leibkonna liige suurendab tarbimist vähemalt 30%. Pereeelarves on see juba tõsine näitaja. Kuid tema huvides tasub oma harjumused üle vaadata, eriti kuna paljud neist ei nõua erilist tööd.

 • Lahkudes kustuta tuled, karjuvad nõukogudeaegsed plakatid. Seda nõuannet peetakse endiselt kõige asjakohasemaks elektri säästmiseks.
 • Ummistunud seadmed, katlakivi veekeetjad ja puhastamata tolmuimejad kaotavad oma efektiivsuse, mille tulemuseks on pikem kasutusiga. Õigeaegne hooldus vähendab neid kulusid.
 • Seadmete, akende ja valgustite üldpuhastus on vajalik. Määrdunud lambivarjud ei lase valgust hästi läbi ja sunnivad lisavalgusallikaid sisse lülitama.
 • Kokkuhoidu leiab iga seadme kasutamise käigus. Lina triigitakse kordades kiiremini, kui see on eelnevalt niisutatud. Leotamisprotsess vähendab uuesti pesemise aega. Enamiku esemete pesemisel ei ole maksimaalne kiirus ja keetmine nõutavad.
 • Roa lõpliku küpsetamise võib teha pliidi jääksoojusel, kui see on juba välja lülitatud.
 • Väike kohvimasin 1 tassi jaoks võimaldab teil mitte keeta pool teekannu üheks õhtusöögiks. Vajaliku ja piisava põhimõte on majanduse oluline komponent.

Psühholoogid ütlevad, et kõik harjumused kujunevad välja 21 päevaga. Kui hoolitsete enda eest vaid 3 nädalat, järgides neid lihtsaid nippe, saate elektrit säästes endale iga kuu väikese boonuse kindlustada.