Kuidas säästa elektrit

Meie korterid on varustatud suure hulga kodumasinatega, mis sõltuvad võrgust. Need on tavalised veekeetjad, mikrolaineahjud, televiisorid, konditsioneerid ja nii edasi. Kõik need esemed on loodud meie töö hõlbustamiseks ja saadavate hüvede eest peame loomulikult maksma. Sel juhul tuleb maksta tohutu elektrikasutuse eest, mis kohati päris kõvasti taskusse lööb.

pistik, mis sümboliseerib energiasäästu

Tänapäeval on tohutult palju kasulikke soovitusi, mis aitavad elektrit säästa. Kõik need pole keerulised, kuid hea tulemuse saavutamiseks kulub aega. Lisaks on elektrikasutuse vähendamisel lisaks eelarve kokkuhoiule positiivne mõju:

 • keskkonda sattuvate kahjulike heitmete hulga vähendamine;
 • riigimajanduse energiamahukuse vähendamine;
 • suurendab ruumi praktilisust;
 • energia säästmine tulevaste põlvkondade jaoks.

Tõestatud viisid energia säästmiseks korteris

 1. Kodutehnika kasutamise korral tuleb järgida juhiseid. Näiteks kui külmkapp asetatakse pliidi või kütteseadmete kõrvale, suurenevad energiakulud mitu korda, kuna seade peab soovitud temperatuuri hoidmiseks kõvasti tööd tegema. Sama võib öelda ka nende hetkede kohta, mil paned sooja toidu külmkappi. Lisaks ärge unustage sulatamist, sest sügavkülmiku seintele tekkiva härmatise tõttu suureneb elektritarbimine 15-20%.
 2. Kui lahkute, lülitage valgus välja. See reegel on tavalise energiasäästu jaoks kõige lihtsam ja lihtsam. Kui unustate seda pidevalt teha, peate lihtsalt kirjutama meeldetuletuse ja riputama selle välisukse lähedale. Seda soovitust peetakse kõige tõhusamaks.
 3. Pühkige kõik lambipirnid ära. Enne kui mõelda, kuidas elektrit säästa, mäletavad vähesed, et lambipirnid tuleb tolmust pühkida. Tolm võib "süüa" kuni 20% lambipirnist tulevast valgusest. Seetõttu ärge kiirustage uut otsima ja raha kulutama. Lisaks ärge unustage kõiki toone.
 4. Tehke kosmeetiline remont. Energiat aitab säästa ka väike kosmeetiline remont. Selleks peate lihtsalt kleepima heleda tapeedi ja muutma lagi valgeks. Heledad seinad aitavad tagastada kuni 80% kogu valgusest. Mida tumedam on ruumis tapeet, seda väiksem on valgusvoog, näiteks must värv suudab anda vaid 9% valgusest.
 5. Peate ruumi isoleerima. Lisaks kõigile ülaltoodud võimalustele saate energiat säästa tavapäraste isolatsioonimeetmete abil. Esmalt soojustame aknad, tihendades kõik praod või vahetades puitpakettaknad plastikaknade vastu. Reguleerimata akende kaudu pääseb välja kuni 50% soojusest. Samuti saate akendele riputada soojad ja paksud kardinad. Ja veel - välisuks ja lodža on soovitatav soojustada, samuti põrand.
 6. Ostke kodumasinaid, mis kuuluvad kategooriasse "A". Energiasäästlikud kodumasinad kasutavad palju rohkem energiat kui teised. Erinevus võib olla kuni 50%. Lisaks on olemas klassi A+ ja A++ seadmeid.
 7. Soovitatav on vana juhtmestik välja vahetada. Mõnikord suureneb elektritarbimine elektrijuhtmete kulumise tõttu. Sel juhul piisab selle asendamisest, mille tulemusena saate võimaluse säästa.
 8. Elektriseadmeid pole vaja "ooterežiimile" jätta. Arvutit, televiisorit kasutatakse väga aktiivselt vaid paar tundi päevas. Ülejäänud aja on nad ooterežiimis ja neelavad elektrit. Tihti arvatakse, et peanupuga seadme väljalülitamine peatab elektri kasutamise. Kuid tegelikult see nii pole ja tõhusam võimalus on seade võrgust täielikult välja lülitada.
 9. Kasutage soojust peegeldavaid ekraane. Üsna palju elektrit neelavad kütteseadmed, mis on kasutusel sügis-talvisel hooajal. Nende kasutamist aitavad vähendada spetsiaalsed penofoolist ja fooliumist kuumust peegeldavad ekraanid, mis asetatakse patareide taha. See valik aitab tõsta ruumi temperatuuri 2-3 kraadi võrra.
 10. lambid ja energiasääst
 11. Kasutage säästulampe. Üks võimalus valgust säästa on lihtsalt hõõglambi vahetamine säästupirnide vastu. Ja kuigi selliste lampide hind on tavapärasest kõrgem, kestavad need palju kauem. Tänu sellele, et sellised lambid üldse ei kuumene, kulub energiat valgustamiseks. Keskmine tegevusaeg on kolm aastat ning kolmeliikmelise pere kasutamisest saadav sääst aastas on märkimisväärne.

Internet reklaamib üha enam seadmeid, mis aitavad elektrit säästa. Trafod, automaatselt või kaugjuhtimisega töötavad lülitid jne. säästa energiat rohkem kui 10 korda. Nende tõhusus seisneb võimaluses programmeerida elektrikatkestus teatud perioodiks.

Traditsiooniliselt on taimeril eripiirangud 10 sekundist 10 minutini. Lisaks on sellised seadmed varustatud mikrofonidega ja nende kaasamine toimub mis tahes konkreetse heli korral.

Võimalik paigaldada hämaruse lülitid, mis reageerivad pimeduse saabumisele. Tänapäeval pole elektri säästmine keeruline ülesanne ja sõltub ainult iga inimese soovist. Lisaks ülaltoodud meetoditele on kahtlemata ka teisi võimalusi korteri elektrienergia säästmiseks.