Kuidas säästa elektrit

energiasäästulambid

Kahjuks ei saa keegi energiasäästu ainult nupule või lülitile vajutades. Elektrivarustuse saab muidugi täielikult välja lülitada, aga kaua inimene pingevabas korteris elab? Tõenäoliselt ei sobi see kellelegi, nii et küsimus, kuidas kodus elektrit säästa, teeb paljudele suurt muret.

Elektriarvete tasumine on pere eelarves üks kallimaid esemeid. Selle probleemi juured ei peitu aga mitte niivõrd üha tõusvates tariifides, vaid meis endis.

Keegi teine elab vanaviisi, säästmisele väga mõtlemata, kuid ei unusta aeg-ajalt näiteks tuua peaaegu arenenud sotsialismi aegu, mil üks kWh maksis meil neli kopikat. Ja keegi lihtsalt ei koorma oma aju selle probleemiga, vaid satub regulaarselt kord kuus metsikusse õudusesse, kui näeb maksesse kirjutatud "otsust".

Kuidas elektrikulusid minimeerida? Kaaluge tõestatud ja tõhusamaid meetodeid.

Säästmise harjumus

See on võib-olla kõige tõhusam viis andestamatute energiakulude vältimiseks ja vähendab oluliselt arvete tasumise kulusid.

Kas jätate laadija mitmeks päevaks pistikupessa, kuni selle hetkeni, mil oma ressursi ammendunud mobiiltelefoni aku selle olemasolu meelde tuletab? Kui sageli unustate teleri olemasolu, mis jääb köögis askeldades või vannis käies sisse lülitama? Kas lülitate alati selja tagant valguse välja või avastate hommikul ootamatult, et WC tuli on terve öö põlenud?

Kuid pole nii raske mitte ainult telerit veidi vaiksemaks muuta, vaid ka telefoniga rääkides see täielikult välja lülitada või mõnikord korterit koristades vaikust nautida, ilma lõhkeva muusikakeskuse saatel tantsimata!

Need on vaid mõned näited. Kui aga selliseid olukordi süstemaatiliselt korrata, siis piisab neistki, et saada ammendav vastus küsimusele, miks peab elektri eest nii palju maksma.

Energiasäästlikud LED- ja luminofoorlambid

LED lambid, need on ka LED valgusallikad. Jääb tunne, et selle klassi seadmed ilmusid tõsiselt ja pikka aega. Nende peamine eelis seisneb selles, et need seadmed näitavad enneolematut majanduslikku efekti. Aga kõigepealt asjad kõigepealt.

Need ei ole odavad. Ühe sellise lambipirni tasuvusaeg on keskmiselt poolteist aastat. Muljetavaldav on selle kasutusiga, mis on 12 aastat, ja hõõglambiga võrreldes väga madal energiatarve. Seega esimesed poolteist aastat töötab selline pirn korteris iseenesest. Kuid järgmised kümmekond aastat tuleb maksta ainult LED-lambi tarbitud elektri eest. Ja seda on mitu korda vähem, kui ükski hõõglamp "sööb". Siin on, mille üle mõelda!

LED-lambid pakuvad hämmastavat energiasäästu, kuid tulevikus. Kui otsustate kohe säästma hakata, minge ükskõik millisesse elektrikaupade poodi. Seal pakutakse teile palju säästupirnide valikuid. Pöörake tähelepanu luminofoorlampidele. Neid on erineva kuju ja suurusega. Valige seadmed, mis sobivad teie energiatarbimisega. Võrreldes LED-lampidega on need tunduvalt odavamad, kuid võivad ka oluliselt vähendada energiakulu.

puhtad lambipirnid

Pirnidele settiv tolm suudab "ära süüa" kuni 20% valgusvoost. Tavaliselt on esimene mõte, mis tumendatud lambipirne nähes pähe tuleb, on nende asendamine uute võimsamate valgusallikatega.

Selline otsus ei hiilga ratsionaalsusega. Täiendavate "vattide" eest tuleb maksta. Kuid lambipirnide oma kätega tolmust pühkimise eest ei võta keegi teilt raha. Kuigi te ei saa mõnest lambipirnist lahti. Samal ajal peate laelambid põhjalikult pühkima. Aga milline kokkuhoid! Nüüd maksad oma kodu valgustamise eest vähemalt 20% vähem!

Kodumasinate nõuetekohane töö

Heaks abimeheks elektri säästmisel on kodumasina kasutusjuhend tootjalt. Elektri säästmise küsimuse põhjaliku uurimisega on alati näidatud seadmete optimaalsed töörežiimid.

Nii on näiteks pesumasina töö väga oluline punkt pesuprogrammi õige valik. Vastasel juhul läheb asjatult kaotsi kuni 30% elektrist. Samuti on pesumasina energiasäästu seisukohalt ebaefektiivse töö põhjuseks selle liigne või vastupidi ebapiisav laadimine. Sel juhul võivad kahjud ulatuda 15% või rohkem.

Nõude kasutamine, mis ei vasta elektripliidi põleti suurusele, aitab kaasa kuni 10% elektrikadu. Seetõttu valige tarbetute elektrikulude vältimiseks pannid ja potid, mille põhja läbimõõt on võrdne põleti mõõtmetega või sellest veidi suurem.

Mõned väikesed kodumasinate tööga seotud probleemid saate ise lahendada. Kui märkate külmiku töös kõrvalekaldeid, kontrollige, kas selle tagaseina ja köögiseina vahelise pilu laius vastab juhendis märgitud väärtusele. Kui ei, siis korrigeerige vahemaad. Lisaks ärge unustage eemaldada külmiku soojusvahetilt tolmu ja seda süstemaatiliselt sulatada.

Proovige külmik algselt paigutada nii, et see ei oleks radiaatorite, küttekehade kõrval ega oleks otsese päikesevalguse käes. Samuti "ei meeldi" külmikule, kui sinna pannakse potid ja muud toidunõud, mis pole jõudnud toatemperatuurini jahtuda. Selline "vägivald" paneb külmiku intensiivsemalt tööle ja vastavalt sellele ka rohkem elektrit tarbima. Lisaks aitab intensiivsele jää tekkele kaasa soojade toiduainete rohke aurustumine.

Võib-olla ei meeldi teile enam, kuidas teie veekeetja töötab. Kontrollige katlakivi suhtes. Kui see on olemas, eemaldage see. Mineraalide ladestumine seadme siseseintel mitte ainult ei aeglusta vee soojendamise protsessi, vaid suurendab ka energiatarbimist.

Ja ärge jätke tähelepanuta kodumasinate valdkonna uuendusi. Ärge keelake endale termopoti ostmist. See hämmastav veekeetja ja termose hübriid on uskumatult ökonoomne, kuna võimaldab hoida vee temperatuuri vahemikus 60-95 ° C pikka aega ilma elektrit tarbimata.

Igal juhul otsusta elektriseadet ostes ennekõike, millisesse energiatõhususe klassi see kuulub. Kõige ökonoomsematele seadmetele on lisatud silt tähega A, A +, A ++, A +++.

Ooterežiim ei garanteeri kokkuhoidu

Teatud tüüpi kodumasinate, näiteks arvutite, televiisorite, stereoseadmete puhul on ette nähtud "ooterežiim". Kuid see ei tähenda, et tehnoloogia lakkab töötamast. See töötab endiselt, lõpetamata elektritarbimist, kuid vähem intensiivsel režiimil.

Kui seda harrastada päevi, nädalaid, kuid, siis millisest kokkuhoiust saab sel juhul rääkida? Täielik garantii, et teie seade elektrit ei tarbi, on ainult pistikupesast eemaldatud pistik.

Juhtmete vahetus

Vana elektrijuhtmestik võib põhjustada märkimisväärset voolukadu. Seetõttu ei õigusta selle aja jooksul asendamine mitte ainult ennast, vaid säästab oluliselt ka elektriarveid.

Vanad oksiidkilega kaetud ja elektrokeemilisest korrosioonist mõjutatud juhtmed, "keerdumine", lõdvestunud ja oksüdeerunud kontaktid pistikupesades ja lambipesades – need kõik suurendavad juhtmestiku takistust ja põhjustavad tarbetuid elektrikadusid.

Tähelepanu tasub pöörata ka kasutatud pikendusjuhtmetele, teedele, liigpingekaitsmetele ja teistele elektriseadmetele. Kontrollige nende seisukorda hästi ja võimalusel vähendage nende arvu.

Heledad seinad, puhtad aknad, kardinate asemel rulood

Suhtuge oma kodu ruumide hindamisele kriitiliselt. Kas need on piisavalt kerged? Pöörake tähelepanu sellele, kui puhtad on teie aknad ja kas päevavalgusele ei ole mingeid takistusi kardinate ja ruumi pimendavate kardinate näol. Võimalik, et peate midagi muutma.

Hea võimalus elektrit säästa on täita eluruum võimalikult palju päevavalgusega. Sellele aitavad kõige paremini kaasa heledad pinnad, sh seinad, laed, mööbel, aga ka kristallselged aknad ja elegantsed rulood hallide kardinate asemel.

Nii saate pikendada päevavalgust ja kaotada vajadus energiamahukate valgusallikate järele, reguleerides nende võimsust või kogust. Ja see on märkimisväärne energiasääst.

Ruumide soojusisolatsioon

Sügis, talv, kevad on energiatarbimise poolest kõige kulukamad aastaajad. Tsentraliseeritud küte ei suuda alati meie ootusi täita ja seetõttu tuleb kasutada kütteseadmeid ja vastumeelselt nende "torkamise" eest maksta, vahepeal jälgida, kuidas arvestiratas vilkalt ja rõõmsalt pöörleb.

Millisest soojusest ja veelgi suuremast kokkuhoiust pead unistama, kui suudad näpu läbi aknapragude pista? See on muidugi nali ja tahaks loota, et kõik pole nii tähelepanuta jäetud. Kuid igal juhul, kui suhtute elektrienergia säästmise probleemi tõsiselt, tuleb lahendada kodu soojusisolatsiooni küsimus.

Isolatsioon on suur asi! Hermeetiliselt suletud aknad koos mitmekihiliste pakettakende ja kvaliteetse soojustusega, mis kaitseb ruume välise külma eest, muudavad teie maja ruumid soojaks, hubaseks ja energiasäästlikuks. Ja mis kõige tähtsam, te ei karda enam elektri eest maksta.