Kõigeväeline vatt: kuidas korteri elektrit kokku hoida

Igasse korterisse paigaldatakse elektriarvestid ja vastavalt nende näidule väljastatakse arveid. Eksperdid rääkisid, kuidas registreeritakse elektritarbimist, arvestite hooldamise reeglitest ja elektrienergia säästmise viisidest.

elektriarvestid elektrienergia säästmiseks

Milliseid muid võimalusi on kodus elektrienergia säästmiseks?

On hädavajalik välja vahetada vana juhtmestik, mis, muide, mitte ainult ei tarbi liiga palju elektrit, vaid on ka ohtlik - see võib süttida ja põhjustada korvamatu tragöödia.

Parem on mitte panna külmkappi aku lähedale ja otsese päikesevalguse kätte: päikese kuumuse tõttu lülitub see vajaliku temperatuuri hoidmiseks sagedamini sisse. Valgustit tasub korrapäraselt tolmu pühkida ja aknaid regulaarselt pesta: nii saab valgust juurde ilma lisaseadmeid kasutamata.

Tolmuimejat on soovitatav regulaarselt puhastada: ummistunud tolmu kogujaga kulutatakse sama pinna puhastamiseks rohkem aega, mis tähendab rohkem elektrit. Samuti on parem keeta veekeetjas just nii palju vett, kui on vaja selle vähem töötamiseks, ja kasutada elektripliitidel täpselt põleti suuruseid nõusid: elektrit kulutatakse ainult nõude soojendamiseks, mitte kütmiseks õhk.

Seadmed tasub välja lülitada, kui neid praegu ei kasutata: ideaalis on parem veekeetja või röster pärast kasutamist kohe vooluvõrgust lahti ühendada. Võimalusel tasub lülitid asendada hämarditega, mis võimaldavad valgustuse taset sujuvalt reguleerida. Samuti saate kohalikule valgustusele lisada ülemise valguse. Eraldi ala valgustamiseks on parem kasutada põrandalampe, öölampe, moodullampe.

Kuidas saate kodumasinatega elektrit kokku hoida?

Elektrit saate kokku hoida, asendades kodumasinad kaasaegsete seadmetega - A, A +, A ++ ja kõrgema energiaklassiga. Need on kodumasinate kõrgeimad energiatõhususe näitajad. Need on küll kallimad, kuid hinnaerinevuse kompenseerib tavaliselt elektrikulude kokkuhoid umbes 2-3-aastase kasutamise jooksul.

Iga seadme energiatõhususe näitaja arvutamine on erinev. Näiteks pesumasina puhul on see suhe kW tunnis maksimaalse koormuse ja telerite puhul kW tunnis ja ekraani ala suhe. Enim energiat tarbivad kahanevas järjekorras: pesumasin, nõudepesumasin, elektripliit, mikrolaineahi, veekeetja, triikraud jne.

Kuidas saate tehnoloogiat kasutades elektrit kokku hoida?

Elektrienergia kokkuhoiuks tasub vanad hõõglambid asendada kaasaegsete LED-lampidega: kui võtate kasutusele kaasaegse tehnoloogia koos lampide valgusvoo reguleerimisega ja kasutate loodusliku valguse andureid, võite esimesel juhul säästa 58% ja teine. Kui rakendate kogu energiasäästumeetmete arsenali, sealhulgas liikumisandurid, võite saada energiasäästu 82%.

Fakt on see, et hõõglamp tarbib keskmiselt 60 W tunnis ja LED-üks - 8 W. Kuid selliste lampide kasutamine on ikkagi palju tasuvam, seda madala energiatarbimise ja pika tööea tõttu (hõõglampi põlemisiga on poolteist aastat, LED-lamp on viis aastat). Keskmiselt toimub tasuvus 1, 5-2-aastase töötamise järel, kuid kõik sõltub lambi kasutamise intensiivsusest.

Kuidas saate arvestite abil kodus elektrit kokku hoida?

Üks võimalusi energiakulude märkimisväärseks vähendamiseks on mitme tariifiga elektriarvestite paigaldamine. Igas korteris on ööpäevaringselt töötavad seadmed, näiteks külmikud. Öösel on elektritariif peaaegu neli korda madalam kui päeval. Suurima kokkuhoiu saab saavutada võimsate elektriseadmete - näiteks pesumasina ja nõudepesumasina - öösel sisselülitamisega.

Sobiva tariifi valimiseks peate aga analüüsima oma elustiili ja tarbimise statistikat päeva tsoonide kaupa. Nii sobib näiteks kahemääraline raamatupidamine neile, kes on päeval tööl. Kolmetariifiline tariif on kasulikum neile leibkondadele, kus on pereliikmeid, kes ei tööta ega tööta kodus, kuna sellega on päevatariif veidi madalam kui kahetariifse arvestuse korral.

Kas ma pean arvesteid hooldama? Kes peaks seda tegema?

Elektriarvesti on keeruline tehniline seade, seetõttu vajab see juhtimist ja asjakohast hooldust. Omanikule on pandud kohustus varustada korterid individuaalse elektrienergia mõõteseadmega, tagada ohutus ja õigeaegne vahetamine.

Kõigil elektrienergia mõõteseadmetel on kalibreerimisintervall - tootja poolt määratud (arvesti passis näidatud) periood, mille jooksul on tagatud elektriarvesti õige töö. Kaasaegsete arvestite puhul on see keskmiselt 16 aastat.

Kui see intervall on möödunud, loetakse arvesti korrast ära ja selle näitu ei saa arvesse võtta ning arvete genereerimisel määratakse tarbitud elektrienergia maht eelmiste perioodide keskmise kuu tarbimise ja tarbimisstandardite põhjal.

Kontrollimise saate tellida metroloogilises spetsialiseeritud organisatsioonis. Pärast kontrollimist on vaja esitada teenindavale kliendikontorile tõendavad dokumendid.

Kes määrab elektritariifid ja kas seda on võimalik üürniku jaoks kuidagi kontrollida?

Tarbijate elektritariifid kehtestab majanduspoliitika ja -ministeerium kõigi elektrituru subjektide avalduste põhjal: alates elektrijaamadest kuni elektrienergiaettevõtteni.

Elanikkonna jaoks on kolm tariifide rühma: ühe-, kahe- ja kolme-. Esimesel juhul arvestatakse kogu elektrit päevasel ajal sama kiirusega. Teises toimub arveldamine päeva kahes tsoonis - T1 (7. 00-23. 00) ja T2 (23. 00-7. 00); kolmandas lisatakse päeva- ja öötsoonidele tippkoormustsoon ning jagunemine toimub juba kolme määraga - T1 (7. 00-10. 00; 17. 00-21. 00), T2 (23. 00-7. 00) ja T3 (10. 00-17. 00; 21. 00) -23, 00).

Lisaks erinevad tariifid sõltuvalt sellest, milliste ahjudega maja on varustatud: gaasiga või elektriga.

Kuidas registreeritakse elektritarbimist?

Eluruumide elektriarvestus toimub individuaalsete elektriarvestite abil. Üks on jagatud kahte põhitüüpi. Esimene tüüp on mehaaniline (või induktsioon), mis on korteritesse paigaldatud juba nõukogude ajast. Nende töö põhineb arvete koostamise põhimõttel - iga ketta pöörde korral registreeritakse teatud kogus tarbitud energiat. Teine on moodsamad elektroonilised arvestid, mis jagunevad ühe- ja mitutariifilisteks.

Tarbitud elektrienergia õigete arvutuste tegemiseks on vaja nende näidud igakuiselt edastada energiamüügifirmale.

Juhul, kui näiteid ei edastatud, tehakse arvutused eelmiste perioodide keskmise kuu elektritarbimise põhjal. Kui tarbija unustas näidud üle kanda ja see arvutati kuu keskmise põhjal, arvutatakse järgnev näitude ülekandmine tegeliku tarbimise jaoks automaatselt ümber. Samal ajal on hädavajalik maksta kviitung, mis on loodud igakuiste keskmiste näitude põhjal, et vältida kohustuste täitmatajätmisega seotud karistuste ja muude meetmete tekkimist. Neid vahendeid võetakse arvesse järgnevas ümberarvestuses. Iga kuue kuu tagant toimub uksest ukseni ring ja tehakse elektriarvestite kontrollnäidud, mille järel tehakse ümberarvutamine neile, kes neid näite ei edasta.

Tänapäeval eksisteerivate "nutikate" kodutehnoloogiate hulgas on ilmnenud ka arvesti näitude kaugsalvestamise ja edastamise süsteemid - absoluutselt kõigi seadmete näidud võetakse ja edastatakse arvutamiseks iga kuu ühel päeval. Nüüd üüritakse osa uutest hoonetest juba varustatud selliste süsteemidega.

Sellise süsteemi korraldamiseks majas peate võtma ühendust haldusorganisatsiooniga, kuna ühe meetri arvestist eraldi korteri ostmiseks ei piisa.