Energiasääst kodus

Tehastes, koolides, haiglates ja lasteaedades on palju energiasäästu süsteeme. Kuid tavaline inimene tunneb kõige enam, kui palju ta energiat tarbib, kui saab arveid tarbitud vee, gaasi või elektri eest. Kui inimene mõistab, et on vaja oma korteris või majas raha kokku hoida, saab ta aru loodusressursside säästmise tähtsusest kogu maailmas.

Energiasäästu põhisuunad igapäevaelus

Sõltuvalt kliimatingimustest, eluruumide tüübist ja suurusest, küttesüsteemidest, gaasi kättesaadavusest võivad ressursside säästmiseks mõeldud erimeetmed erineda. Kuid igapäevaelus on energiatõhususe parandamise peamised suunad järgmised:

 • Soojuse kokkuhoid.Seinte, lagede ja keldrite soojustamine. Akende ja uste vahetamine uute metallist plastist või vanade tihendamine, pragude ja aukude tihendamine. Paigaldus alumiiniumfooliumi või soojust peegeldava ekraani radiaatori taha. Malmradiaatorite asendamine bimetall- või alumiiniumradiaatoritega. Lodža ja rõdu klaasimine. Kõik tegevused kompleksis aitavad toatemperatuuri tõsta 4-5 kraadi võrra, suurendamata energiakandja tarbimist.
 • soojuselekete kõrvaldamine majas säästab soojusenergiat
 • Vee kokkuhoid.Tarbitud vee mõõteseadme paigaldamine. Segistite pöördkraanide asendamine kangilülititega. WC-paagi kontrollimine ja parandamine, kahe nupuvajutusega paagi paigaldamine. Vannige harvemini, kasutage rohkem dušši. Ärge lülitage vett täisvooluga sisse, kui see pole hädavajalik. Hammaste raseerimisel või pesemisel keerake kraan kinni. Kasutage nõudepesumasinat ja pesumasinat, kui need on suhteliselt täis. Üldiselt on võimalik saavutada veekulu 3-4-kordne vähenemine.
 • Gaasi kokkuhoid.Individuaalse gaasikütte korral aitavad kõik soojuse ja sooja vee säilitamiseks mõeldud meetmed automaatselt kokku hoida gaasi. Toidu valmistamisel on ratsionaalne kasutada poleeritud põhjaga tänapäevaseid roostevabast terasest nõusid. Kõik kööginõud peavad olema puhtad ja tasased ning sobima pliidiplaadi suurusega. Kontrollige ahjuukse tihedust, et kuum õhk välja ei pääseks. Kulude vähendamise väljavaade on 2-3 korda.
soojusel, eriti gaasil, on energiasäästul oluline roll

Koduse elektrienergia säästmise viisid

Elektritarbimise vähendamiseks on palju meetodeid, mõned neist nõuavad suhteliselt suuri finantsinvesteeringuid, mõned on üsna lihtsad.

Kõige sagedamini kasutatavate seas:

 • Hõõglampide asendamine LED- või luminofoorlampidega. Kulutatud vahendid kompenseeritakse üsna kiiresti elektritarbimise vähendamise ja palju pikema tööeaga, mille jooksul pirn tasub end ära 8–10 korda.
 • hõõglampide asendamine LED-idega võimaldab säästa valgustust
 • Kasutage loomulikku valgust maksimaalselt. Parem tõsta akendele rulood, tõmmata tagasi või eemaldada pimendavad kardinad, pesta aknaid. See võimaldab tuled palju hiljem sisse lülitada. Heledates toonides korteri renoveerimine võimaldab päevasel ajal elektrit harvemini kasutada.
 • Kodumasinate järkjärguline või ühekordne asendamine uutega energiasäästuklassiga A. Need tarbivad elektrikuid umbes 50% vähem kui vanad.
 • Külmkapi paigaldamine pliidist ja radiaatoritest kaugemale hästiventileeritavasse kohta. Regulaarne sulatamine ja vajadusel uste tihendi asendamine.
 • Kui jätate toast kauemaks kui 5 minutiks, lülitage valgus välja. Elektriseadmete kasutamise vähendamine ooterežiimis võib säästa kuni 300 kW elektrit aastas. Seade arvuti automaatselt puhkerežiimi lülitamiseks, kui te sellega töötate.
 • Elektripliidi ratsionaalne kasutamine, kvaliteetsete lameda põhjaga roogade kasutamine. Lülitage pliit õigeaegselt välja, kasutage toiduvalmistamiseks vähem vett, küpsetamise ajal katke pann kaanega.