Kuidas energiat kokku hoida

Energia säästmine on vajalik kahjuliku keskkonnamõju vähendamiseks. Süsi, gaas ja nafta on taastumatud energiaallikad. Tuumaelektrijaamad jätavad endast maha radioaktiivsed jäätmed - neid ei töödelda veel nii, et need oleksid ohutud.

Igaüks saab elektri eest hästi hoolitseda ja seeläbi panustada keskkonnakaitsesse. Ma ütlen teile, kuidas saate elektrit säästa.

Asendage hõõglambid LED-ga

elektrienergia säästmine valgustuselt

Hõõglampidega võrreldes tarbivad LED-lambid 6–10 korda vähem elektrit ja peavad vastu umbes 50 korda kauem. Võrreldes energiasäästlikega tarbivad nad 1, 5-3 korda vähem elektrit ja töötavad 10 korda kauem.

Kui on gaasi, loobuge veekeetjast

Elektrilised veekeetjad tarbivad palju elektrit - kõige populaarsemate mudelite võimsus on üle 2 kW. Võrdluseks: kaasaegne LED-lamp tarbib umbes 10 vatti tunnis, see tähendab 200 korda vähem.

Kui korteris on gaas, on parem kasutada klassikalist veekeetjat - see säästab oluliselt nii raha kui ka elektrit.

Valige kõrge energiatõhususe klassiga kodumasinad

Kõigil kodumajapidamiste elektriseadmetel on märgitud nende energiatõhususe klass. See on seadme energiatarbimise näitaja ajaühiku kohta - tsükkel või tund. Eriti madala energiakuluga seadmeid saab tähistada A ++ ja A +++.

Üks külmik või üks kõrge energiatõhususe klassiga pesumasin säästab küll veidi energiat, kuid globaalselt vähendavad sellised seadmed üldist elektritarbimist.

Kasutage öösel tehnikat

Inimesed saavad kasutada mitme tariifiga elektriarvestussüsteemi, milles 1 kW maksumus oleneb kellaajast. Öösel on elekter odavam, mistõttu on tasuv osa tööd üleöö üle kanda, näiteks lülitada sisse pesumasinad, nõudepesumasinad, veesoojendid.

Sellise süsteemi kasutamiseks peate kodus installima kahetariifse või mitme tariifiga arvesti.

Kasutage päikese energiat

Keskmise tarbija jaoks on puhtaim energia päikese energia.

Päikesepatarei võimaldab päikeseenergiat muundada alalisvooluks. Struktuurselt on see fotoelektriliste muundurite komplekt, mis asub lamedal paneelil. Siiani ei kasutata selliseid patareisid ainsa toiteallikana, kuid nende efektiivsus ja seetõttu kasutamise otstarbekus kasvab pidevalt.

Suvemajades võib sageli näha päikesepaneelidel töötavaid aialampe. Sellises lambis olev aku kogub päeva jooksul energiat ja tarbib seda pimedas. Kaasaegsed mudelid on varustatud kontrolleriga, mis lülitab lambi sisse, kui loomulikku valgust on ebapiisav, ja lülitab seadme välja ka siis, kui see saab piisavalt valgust.

Paigaldage liikumisandurid

Liikumisandurid lülitavad valguse sisse ja välja, kui nad tuvastavad liikumise. Selliseid seadmeid saab paigaldada saidi territooriumile, sissepääsu, pika koridori või suvalisse ruumi. Tänu anduritele ei põle valgus pidevalt.